SelenaWorld
Γειά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!

SelenaWorld

Το καλύτερο Ελληνικό φόρουμ για την Σελίνα!!!Βελτιομένο και με πολλές δραστηριότητες.

ΦόρουμΑρχικήΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Καριέρα ως ηθοποιός

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Selena Gomez
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2012
Τόπος : Αθήνα-Κατερίνη

ΔημοσίευσηΘέμα: Καριέρα ως ηθοποιός   Τρι Απρ 17, 2012 12:47 am

2002-2006: Ο Μπάρνυ και η αρχική της δραστηριότητα.

Η Σελίνα ξεκίνησε την καριέρα της ως ηθοποιός στην ηλικία των 7,παίζοντας την Γιάννα στον Μπάρνυ.Αργότερα είχε μικρότερους ρόλους στo Spy Kids 3-D: Game Over και στην τηλεοπτική ταινία Walker, Texas Ranger: Trial By Fire.Η Σελίνα πρωταγωνίστησε στην τηλεοπτική ταινία Brain Zapped.

Το 2004,η Σελίνα ανακαλύφθηκε από την Disney σε μια ευρύ αναζήτηση στην Αμερική.Η Σελίνα έκανε μια έκτατη συμμετοχή στο Ζακ και Κόντι: σκανταλιές στο ξενοδοχείο και είχε μια έκτατη εμφάνιση -που αργότερα έγινε επαναλαμβανόμενος ρόλος-στο Hannah Montana από 2 σε 3 χρονιές.

2007-2009:Οι Μάγοι του Γουέβερλυ. Στις αρχές του 2007, η Σελίνα δοκιμάστηκε στου Disney Channel τις σειρές Οι Μάγοι του Γουέβερλυ,ως μία από τους 3 κύριους ρόλους, Άλεξ Ρούσσο.H σειρά έκανε πρεμιέρα σε κοινό 5,9 εκατομμυρίων και έγινε επιτυχία.Πολλά ειδησεογραφικά πρακτορεία ξεκίνησαν να αναφέρουν την Σελίνα ως την επόμενη Μάιλυ Σάιρους προκαλόντας διαμάχη και μια αναφερόμενη βεντέτα.Η Σελίνα διευκρίνισε ότι δεν υπήρχε διαμάχη και ότι ήταν κολακευμένη από την σύγκριση, λέγοντας:Είναι λίγο υπερβολικό, αλλά πιστεύω πραγματικά, είναι φιλοφρόνηση.Αυτή είναι προφανώς εξαιρετικά επιτυχής, και εγώ νομίζω ότι αυτή είναι μια υπέροχη ερμηνεύτρια....Έτσι συγκρινόμενη με αυτή, εγώ έμουν πολύ, πολύ κολακευμένη.

Το 2008, η Σελίνα εμφανίστηκε στο «Μια Σύγχρονη Σταχτοπούτα 2»,η κατευθείαν σε DVD συνέχεια της ταινίας της Hilary Duff, δίπλα στον Ντρού Σίλλυ.Έιχε ένα μικρό ρόλο δίνοντας την φωνή της ως μια από τις 96 κόρες του δημάρχου στο «Horton Hears a Who!» το οποίο κυκλοφόρησε τον Μάρτιο του ίδιου χρόνου.Τον Απρίλιο η Lacey Rose, του Forbes κατέταξε την Σελίνα ως πέμπτη από την 8 παιδιά που πρέπει να δείς λίστα τους, και η Rose περιέγραψε την Σελίνα ως όντας μια πολυτάλαντη έφηβη.

Τον Φεβρουάριο του 2009, η Σελίνα υπέγραψε να πρωταγωνιστήσει ως μία από τους 2 κύριους γυναικείους ρόλους στο «Η Ραμόνα και η αδελφή της», μια προσαρμογή ταινιών της σειράς παιδικών μυθιστορημάτων από την Beverly Cleary.Η Σελίνα δήλωσε ότι δεν αισθάνθηκε καθόλου πίεση στο να παίρνει περισσότερους ενήλικους ρόλους:Eγώ νομίζω ότι έχω πλήρη επίγνωση του κοινού μου και εξακολουθώ να είμαι απλά ένα παιδί.Εγώ δεν θα έκανα ένα ρόλο που δεν νιώθω άνετα να κάνω ή που το κοινό μου δεν θα ένιωθε άνετα να δεί.

Τον Ιούνιο του 2009, η Σελίνα έκανε μια έκτατη εμφάνιση ως ο εαυτός της σε ένα επεισόδιο της τηλεοπτικής σείρας του Disney Channel της καλύτερης φίλη της Demi Lovato «Μια ευκαιρία για την Σόννυ », με τίτλο Μάχη των Αστεριών του Δικτύου.Τον ίδιο μήνα η Σελίνα εμφανίστηκε δίπλα στη Demi Lovato στη-σχεδιασμένη-για την-τηλεόραση ταινιά του Disney Channel, «Πρόγραμμα προστασίας Πριγκιπισσών».Η τηλεοπτική εκπομπή συγκέντρωσε 8.5 εκατομμύρια τηλεθεατές και γίνεται,αυτή την στιγμή, η τρίτη πιο προβαλλόμενη γνήσια ταινία του Disney Channel.Ένα μήνα αργότερα, η Σελίνα , μαζί με τους δύο πρωταγωνιστές του Οι Μάγοι του Γουέβερλυ εμφανίστηκε σε ένα επεισόδιο με με τρείς σειρές του Disney Channel με την Χάνα Μοντάνα και το Ζακ και Κόντι: σκανταλιές στο ξενοδοχείο, με τίτλο Μάγοι στο πλοίο με την Χάνα Μοντάνα.

Στις 28 Αυγούστου, 2 μήνες μετά την εμφανισή της στο «Πρόγραμμα προστασίας Πριγκιπισσών», η Σελίνα πρωταγωνίστησε στο Οι Μάγοι του Γουέβερλυ:H Ταινία, μία σχεδιασμένη-για την-τηλεόραση ταινιά βασισμένη στην σειρά.Η ταινία έκανε πρεμιέρα σε κοινό 11.4 εκατομμυρίων τηλεθεατών, γινόμενη η νούμερο 1 τηλεοπτική σειρά του 2009 και δεύτερη πιο προβαλλόμενη πρεμιέρα ταινίας του Disney Channel μετά το High School Musical 2.Tον Σεπτέμβριο του 2009, Οι Μάγοι του Γουέβερλυ κέρδισαν το βραβείο το πιο σημαντικό παιδικό πρόγραμμα στα 61α βραβεία Emmy.To 2010, η προσαρμοσμένη ταινία κέρδισε την σειρά με το δεύτερο συνεχόμενο βραβείο Emmy για το πιο σημαντικό παιδικό πρόγραμμα στα 62α βραβεία Emmy Selena
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://selenaismylife.8forum.net

Καριέρα ως ηθοποιός
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
SelenaWorld :: Λίγες πληροφορίες για την Σελίνα-
Μετάβαση σε: